Bipolar Çeşitleri

İzmir bipolar çeşitleri; hastanın geçirdiği dönemler değerlendirilerek belirlenmektedir. Örneğin hasta en az 1 mani dönemi geçirdiyse bipolar bozukluk 1; en az 1 depresif ve hipomani dönemi geçirdiyse bipolar bozukluk 2 olarak adlandırılmaktadır.

İzmir bipolar bozukluğu alt tiplerinin belirlenmesi; uygulanacak tedavi sürecini belirlemekte, tedavi planlamasının nitelikli bir şekilde uygulanmasını sağlamaktadır.

Bipolar 1 Nedir?

Bipolar 1; en az manik dönem ve majör depresyon geçirilmesi gereken bipolar kişilik bozukluğu alt türüdür. Depresif atak ve manik dönem art arda gelmekte ve bazı kişilerde hastanede yatışa ihtiyaç duyulabilmektedir.

Bipolar 1 ve bipolar 2 arasındaki en büyük fark ise; manik atakların şiddetidir. Bipolar 1’de manik atak çok daha şiddetli yaşanmaktadır.

Bipolar Kaç Evreden Oluşmaktadır?

İzmir bipolar bozukluğu tedavisinin nitelikli bir şekilde uygulanabilmesi için hastanın hangi evrede olduğunun değerlendirilmesi de gerekmektedir. Manik, hipomanik ve depresif evreleri bulunan bipolar kişilik bozukluğunun tedavisi uzun soluklu bir süreçtir.

Bipolar Bozukluk hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş:

RANDEVU TALEBİ

* Lütfen form alanlarını giriniz, bilgileriniz gizli tutulmaktadır.