Bipolar Kişilik Bozukluğu

İzmir bipolar kişilik bozukluğu tüm dünyada pek çok insanı etkileyen psikiyatrik hastalıklardan biridir. Nitelikli bir şekilde tedavi edilmediğinde ise genel sağlık durumunun bozulması, erken ölüm gibi sonuçlar açığa çıkabilmektedir. Doğru tanı ve nitelikli tedavi mümkün olduğunda ise kişinin yaşam kalitesi önemli derecede artmaktadır.

İzmir bipolar kişilik bozukluğu; depresif, manik ve hipomanik dönemleri içeren önemli derecede işlev kaybına yol açan bir hastalık olmakla birlikte son yıllarda görülme oranı yüksektir.

Bipolar Kişilik Bozukluğu Nedir?

İzmir bipolar kişilik bozukluğu; kişinin ruh halinin ve davranışlarının uçlarda seyretmesi olarak açıklanabilmektedir. Bir anda çok mutlu ve enerjik olan kişi aniden depresif bir döneme geçebilmektedir. Tanı sürecinde nedenlerinin araştırılması, belirtilerin değerlendirilmesi gerekmektedir. Ve nitelikli tedavi süreci için doğru tanı konulması büyük önem taşımaktadır.

Bipolar Kişilik Bozukluğu Belirtileri

İzmir bipolar kişilik bozukluğu belirtilerini aşağıdaki şekilde açıklamak mümkün olacaktır.

  • Kişide yüksek özgüven
  • Aniden sinirlenme ya da öfke patlaması
  • Depresif dönemde aşırı uyku hali, hiçbir şeyden keyif almama
  • Ani duygu durum değişiklikleri
  • Günlük aktiviteleri yerine getirememe

İzmir bipolar bozukluğu tedavisi oldukça ayrıntılı bir şekilde sürdürülmektedir. Gerek ilaç tedavileri gerekse de terapi sürecinde hekim hasta ilişkisi güçlü tutulmakta; kişiye özgü tedavi yöntemleri planlanmaktadır.

Bipolar Kişilik Bozukluğu Testi

İzmir bipolar kişilik bozukluğu testi pek çok kişinin ulaşabileceği şekilde yayınlanmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki profesyonel şekilde hazırlanmış testleri alanında tecrübeli psikiyatri uzmanlarının değerlendirmesi gerekmektedir. Bipolar kişilik bozukluğu ile ilgili detaylar için; 0 (232) 422 22 88 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Bipolar Çeşitleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş:

RANDEVU TALEBİ

* Lütfen form alanlarını giriniz, bilgileriniz gizli tutulmaktadır.